13 grudnia młodzież naszego liceum na zaproszenie lubelskiego oddziału IPN wzięła udział w Obchodach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Najpierw uczniowie mogli zasmakować podróży autobusem z okresu PRL-u, następnie wysłuchali wykładu na temat historii wprowadzenia w Polsce w 1981 r. stanu wojennego oraz wzięli udział w quizie, w którym drugie miejsce zajęła uczennica kl. II a – Wiktoria Litwin. Wiktoria, gratulujemy i jesteśmy z Ciebie dumni:) Następnie uczniowie zobaczyli, jak w praktyce powielano w tamtym czasie zakazane ulotki, a każdy chętny otrzymał znaczek Solidarności. Gościnę w IPN zakończył poczęstunek – młodzież mogła rozsmakować się w typowych daniach z lat 80., typu blok czy racuchy albo chleb ze smalcem. Uczniowie zapalili też znicze pod Krzyżem Wdzięczności – pomnikiem upamiętniającym strajk na terenie Lubelskich Zakładów Naprawy Samochodów w lipcu 1980 roku, usytuowany przed nieistniejącym już biurowcem LZNS przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie, a na koniec uczestniczyli w otwarciu symbolicznej wystawy oraz przypatrywali się rekonstrukcji akcji ZOMO.